Lekkoatletyczna drużyna Polski najlepsza w Europie

Drużynowe mistrzostwa Europy w lekkoatletyce. Lekkoatletyczna uczta. Polacy ze złotym medalem!

Reprezentacja Polski obroniła tytuł złotych medalistów Drużynowych Mistrzostw Europy w lekkoatletyce. W Chorzowie walka trwała do ostatniej konkurencji! Zakończenie Drużynowych Mistrzostw Europy w Chorzowie przyniosło ogromne emocje. Choć jeszcze na 500 metrów przed zakończeniem ostatniej konkurencji Polska była na trzecim miejscu, ostatecznie obroniła tytuł złotych medalistów! O wszystkim zadecydował bieg sztafetowy 4×400 metrów mężczyzn. Wprawdzie w chwili startu Polacy prowadzili w klasyfikacji generalnej, ale przewaga nad Brytyjczykami i Włochami była bardzo niewielka. Cała trójka zmieściła się w kilku punktach.

Pierwszy dzień, lekkoatletyczna uczta ME

W pierwszym dniu lekkoatletycznych drużynowych Mistrzostw Europy doskonale w Polskiej ekipie spisali się Pia Skrzyszowska oraz Natalia Kaczmarek. Pierwsza wygrała bieg na 100 m., a druga przybiegła do mety jako zwyciężczyni w biegu na 400 m. W konkurencjach rzutowych doskonale spisali się kulomiot Michał Haratyk, który pchną kulę na odległość ponad 21 metrów oraz Marcin Krukowski, który w konkurencji rzutu oszczepem zajął drugą pozycję. Uległ jedynie wielkiej gwieździe całych zawodów Niemcowi Johannesowi Vetterowi, który zbliżył się do rekordu świata. Po sobotniej rywalizacji lekkoatletyczna reprezentacja Polski tracili do Brytyjczyków pół punktu i zajmowali miejsce wicelidera.

Rozstrzygnięcie lekkoatletycznych ME

Niedziela przyniosła wiele emocji. Polska lekkoatletyczna drużyna zaczęła odrabiać starty i punktować w wielu konkurencji. Zwycięstwa m. in. Roberta Sobery w skoku o tyczce, Pawła Fajdka w rzucie młotem oraz sztafety żeńskiej 4×400 m. Dały szansę na wywalczenie złota drużynowych Mistrzostw Europy. Ostatnią konkurencją był bieg sztafety 4×400 m. mężczyzn. Utrata pałeczki drużyny brytyjskiej oraz trzecie miejsce Polaków dały zwycięstwo i obronę tytułu reprezentacji Polski.

Obrona złotego medalu, lekkoatletyczna passa trwa

Lekkoatletyczne mistrzostwa starego kontynentu w lekkoatletyce zostały rozegrane po raz dziesiąty po raz drugi z rzędu triumfowali reprezentanci Polski. Lekkoatletyczne zawody na Stadionie Śląskim w Chorzowie zakończyli wyprzedzając reprezentacje Włoch oraz Wielkiej Brytanii. Poza podium znaleźli się faworyci całej imprezy- Niemcy. Emocje trwające do końca zapewniła zacięta rywalizacja. Polacy pokonali Włochów o jedyne dwa i pół punktów. Trzeci Brytyjczycy stracili do nas siedem punktów.